בית הספר "צור ים" הוא התגלמות הציונות! במקום המיוחד הזה                    
לא מפטפטים הרבה ולא מפריחים סיסמאות, אלא עושים ופועלים.


זכות מיוחדת עבורי לעמוד בראש בית הספר "צור ים" שהוקם בשנת 2008 כבית הספר הטכני של חיל הים. האתגר הוא להנהיגו לעבר עתיד משמעותי עבור בני נוער מחיפה, הקריות והסביבה. עבודת הקודש הזו, מתבצעת תחת פיקודם של מפקדים צעירים הנמנים בין הטובים שבחיילי חיל הים, בשילוב צוות מורים עתיר ידע וניסיון, ועמיתיי, חברי ההנהלה המסורים.

משימתנו לחנך בני אדם שישתלבו בחברה ויתרמו בה תוך התחדשות וחיפוש אחר דרכים מגוונות למימוש ייעודנו.

"צור ים" מהווה חממה לימודית באווירה צבאית, ונותן הזדמנות לכל תלמיד להצליח על פי כישוריו ובהתאם לנטיית ליבו. היחס האישי, הדאגה האמיתית ותחושת המוגנות, הינם תנאים הכרחיים המאפשרים לכל אחד לממש את עצמו. לצד ההתפתחות האישית, אנו מחנכים לערבות הדדית ומעורבות חברתית, וכך תורמים לפיתוח חברה עתידית ראויה וערכית.

בית הספר מושתת על שלוש זרועות. זרוע אחת היא זרוע הלמידה וההשכלה בהשראת חזונו של התעשיין סטף ורטהימר, העוסק שנים ארוכות בפיתוח התעשייה הישראלית.  זרוע זו מתבצעת באמצעות סדנות, מחשבים ושיעורים פרונטליים ופרטניים, ומובילה את התלמידים בסופה לתעודת מקצוע ובגרות. השנייה, היא זרוע חיל הים, המחבק ומאמץ את בית הספר בחום ואהבה. החיל משקיע משאבים, מבנים, כח אדם וכל אמצעי לשם השגת למידה חווייתית, נוחה ומהנה עבור תלמידנו. והזרוע השלישית היא משרד הכלכלה אשר מתקצב, מכוון ומפקח על עבודתנו הפדגוגית במקצועיות וברוחב לב.

אין זו לשון מליצה, אך בוגרי בית הספר "צור ים" הם "מלח הארץ".

בהצלחה !

מוקי זמברג,
מנהל בית ספר "צור ים"

בוגרי "צור ים"